Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım bugün markaların ve kurumların dijital yüzüdür. marka ve ürünlerini hedef kitlelerine sunmak isteyen kurumların kendilerini ifade etmek için en elverişli ortam başarılı bir web sitesi çalışmasıdır. E-Ticaret, kişisel, blog, ticari gibi çeşitleri olan web siteleri kişiye özel tasarlanıp içerik oluşturulabilmektedir.

Özellikle Seo (Search Engine Optimization) altyapısına uygun yapılmış web tasarım rekabet alanında da artı değer katmaktadır. Firmaların internet sitelerini yapmış olmak için değil gerçekten kendilerini en detaylı şekilde ifade etmek için hazırlanmaları uzun vade de kendilerine büyük fayda sağlamaktadır. Kolay yönetilebilir ve arayüzü olan bir internet sitesi sürekli güncel tutulabilen firmaların kendi içlerinde güncelleme yapabildiği web siteleri ile hedef kitlenize sürekli taze bilgi sunabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmeti

Web Tasarım hizmeti ile markaların, kurumların veya şahısların dijital dünya ile buluşmaları başlamaktadır. Hedeflerine dijital ortamdan ilerlemek isteyen projelerin ve markaların web sitesiyle ilk basamağı çıktığını biliyoruz. Bundan sonra ki adım iyi bir web sitesi hizmeti almak. Günümüz teknolojisinde arama botlarının kolay algılayabileceği ve hatta anlayabileceği, her türlü cihaz (pc, notebook, tablet, mobil cihaz) ile uyumlu çalışabilen ve özellikle seo kriterlerini de içerisinde barındıran bir web sitesi gerçek manada hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kolay yönetilebilir olması ve hızlı güncelleyebilmeniz de ikinci bir diğer önemli konudur. Bir web sitesi sahibi olmak demek bir webmaster işe almayı mecbur bırakmamalıdır. Web siteniz içinden çıkılmaz bir karmaşada ise bu size kolaylık değil beraberinde problemler getirecektir. Bu yüzden dikkat edilecek konularıdan birisi de yönetim paneli olmalıdır. Kendinizin yönetebildiği bir site en pratik çözüm olacaktır sizin için.

Web Tasarım Yapım Süreci

Web tasarım Yapım Süreci projenin boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreyi etkileyen faktörlerin başında içerik gelmektedir. Hazır içeriğe sahip bir sitenin yapımı ortalama bir haftayı geçmemektedir. Burada en önemli nokta site sahibi ile uyumlu bir şekilde içerikleri şekillendirip hedef kitleye sunabilmektir. Sitesinin amacını ve hedefini iyi belirleyip amaca uygun bir halde servise sunmak en faydalı sonuca ulaştıracaktır.İçerik hazırlama, görsel tasarım ve kodlama süreçleri sırasınya en önemli konular olmakla beraber iç içe ve birbiriyle entegre olan faktörlerdir. Birbirini takip eden bu süreç bağlantıyı koparmamak gereken bir bütün halinde düşünülmelidir.

Yine bu üç aşamada da Google Seo kriterleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Unutmamak gerekir ki yapılan web sitesini sadece kullanıcılar değil arama motorları botları da beğenmeli ve kolaylıkla anlayabilmelidir. Anlayabilmesi çok önemli çünkü robotlar ne anlarsa onu anlatmaya çalışır. Bu da demek oluyorsa bizi yanlnış anlayan bir arama motoru robotu alakasız kişilere bizi servis etmeye çalışacaktır.

Web Tasarım Çeşitleri

Web tasarım çeşitleri ihtiyaca göre belirlenmektedir. Bu çeşitlilikdeki amaç özellikle görsel olarak hedefe daha çabuk ulaştırmayı sağlamaktır.

  • One Page Site
  • Statik Web Site
  • Dinamik Web Site
  • Kurumsal Web Site
  • Kişisel Web Site
  • Özel Fonksiyona sahip Web Site
Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları tabii ki en önemli konulardan bir tanesidir. Herkes uygun fiyatlarıla en iyi hizmeti almak isteyebilir. Bu da gayet normak bil durumdur. Web siteleri standart bir fiyata sahip olmamakla beraber bir kaç kategori altında fiyatlandırılabilirler. Bu kategorileri oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Bu hususlar; yukarı da saydığımız web site çeşitleriyle alakalı durumlardır. Çünkü yapılacak işin ne kadar zamanda ortaya çıkarılıp teslim edildiği direkt fiyatı etkilemektedir. Ama fiyatı en çok etkileyecek faktör özel fonksiyonlar olacaktır. Çünkü kişiye özel çalışan fonksiyonlar başlı başına özel isteklere girmektedir ve özel uğraş istemektedir.

Web sitesi fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

One Page Web Site

One Page Web Site son yıllarda popülerliğini arttıran ve isminden da anlaşılacağı gibi tek bir sayfadan oluşan bir web sitesi şeklidir. Bu tasarımda amaç olabildiğince sade ve kısa olarak sonuca odaklanmış web sayfaları oluşturmaktır. Mümkün olduğunca sonuca odaklanmış bu siteler en çok tercih edilen sitelerin başında gelmektedir. One Page site hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Statik Web Site

Statik Web Site alt yapı olarak .net, php gibi programlama dilleri içermeden hazırlanmış web sitelerine verilen addır. Daha çok küçük ve orta boyutlu işletmelerin tercih ettiği ya da daha çok bu büyüklükteki siteler için kullanılan web site çeşididir. Ama normal web sitelerden bir eksiği de var diyemeyiz her türlü aksiyona imkân sağlayabilirler. Statik Web Sitesi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dinamik Web Site

Dinamik Web Site alt yapı olarak .net, php gibi programlama dilleri içeren web site çeşitleridir. Bu tarz web siteleri daha çok büyük işletmeler için tercih edilebilir. Altyapı ve içerik olarak benzersiz ve özel site isteyen firmaların tercih ettiği bu tarz siteler de fonksiyon olarak diğer web site çeşitlerinden farklı değildir.

Kurumsal Web Site

Kurumsal Web Site isminden de anlaşılacağı gibi her büyüklükte ki kurumun dijital ortamdaki yüzü olan web site çeşididir. İçeriği genelde firmaların faaliyet alanları ve ürünlerinden oluşan bu tarz siteler günümüzde firmalar için olmazsa olmazlar arasına girmiş durumdadır.

Kişisel Web Site

Kişisel Web Site bir kuruluş veya topluluğa bağlı olmadan kendi başına hizmet veren kişiler için uygulanan bir web sitesi çeşididir. Portfolyo, Cv vs gibi isimlerle de anılan bu tarz web siteleri genelde freelancer olarak çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Özel Fonksiyonlu Web Site

Özel fonksiyonlu web site tamamen özel isteğe göre yapılan web sitesi çeşididir. Özellikle çalışma şekli olarak ihtiyaca uygun olarak tasarlanan bu tasarım çeşidi maliyet olarak diğer web site çeşitlerinden farklılık gösterebilmektedir.

Seo Uyumlu Web Tasarım

Google Seo'nun faydaları markaların ve kurumların orta ve uzun vadede hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Arama motoru optimizasyonu ile web site sahipleri uzun vadede reklam giderlerini kısmayı hedefleyebilirler. Ürünlerini tanıtmak isteyen ve dijital ortamda arama sonuçlarında görünmek isteyen firmalar bunu büyük ölçüde reklam vererek sağlamaktadırlar. Google seo ile aynı yapılır mı? diye soracak olursa reklam kadar hızlı olmasa da rekabet edilecek sektöre göre yakın sonuçlar sağlayabilir.

Seo çalışmasını rekabet için kullanan web site sahipleri şüphesiz rekabette daha ön sıralarda bulunmaktadırlar. Bu da bize sen nun en büyük faydasını göstermektedir. Dijital dünya rekabetini etkileyen iki etken reklam ve seo çalışmalarıdır. Rakiplerini geride bırakmak isteyen tüm markalar bütçesine göre ya reklamı ya da seo hizmetini seçerler, ikisinin birden kullanıldığı siteler tabi biraz daha fazla avnataj sahibi olurlar. Buradan şu sonuca varabiliriz. Doğru belirlenmiş bir hedef kitle çalışmasıyla belirlenen kitlelere ulaşmak istiyorsak sitemizin google seo açısından güçlü olması gerekmektedir.