E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret Yazılımı

E-Ticaret, internet kullanımının artmasıyla birlikte hayatımıza girmiş dijital bir alışveriş yöntemidir. Doksanlı yılların sonuna doğru kullanıcı sayısı hızla artmaya başlayan internet ticaret kavramını içine alarak e-ticaret (elektronk tcaret) kavramını hayatımıza hızlıca adapte etmiştir. Bugün gerek fizikselsatış gerekse hizmet satışlarında eticaret büyük bir hacim oluşturmaktadır. Gün geçtikçe yaygınlaşan bu fikir artık ticaretde ki payın büyük bir kısmını oluşturmaya başlamıştır.

E-ticaret yazılımları

E-ticaret yapmaya karar veren firmalar veya kişiler öncelikle kendisine bir eticaret altyapısı edinmek zorundadırlar. Bunu büyük firmalara mağaza açarak da yapabilen firmalar bununla birlikte hazır eticaret sistemlerini de tercih edebiliyorlar. Ancak belirli bir hacme ulaşan ve markasını oluşturmak isteyen satıcılar mutlaka kendi sistemlerini kurmak zorundadırlar.

Nedeni ise zamanla kendi organizasyonlarına uygun bir altyapıya ihtiyaç duymalarıdır. Kampanya, ödeme, teslimat gibi aşamalarda kendi kurallarına göre satıi yapmak istedikleri zaman özel yazılım ihtiyacı duyarlar.

Özel E-ticaret yazılımı nasıl olur?

Özel eticaret yazılımı firmaların kendi satış sistemlerine göre inşaa ettikleri sistemlere denmektedir. Genellikle Php ve Asp gibi diller kullanılarak oluşturulan bu yazılımlar satış öncesi, satış ve satış sonrası adımlarda müşterinin ihtiyacına göre tasarlanıp yazılabilmektedirler. 

Sanal mağaza, wordpress ve benzeri hazır yazılımlar haricinde kalan bu yazılımlarla firmalar satışlarını kendi belirledikleri şekilde adım adım yazdırabilme fırsatı bulabilmektedir.

Ödeme şekillerinde deistedikleri seçenekleri uygulama şansı sunan bu özel yazılımlar ile firmalar gerek banka poslarıyla, gerek ortak ödeme platformlarıyla gerekse kendi belirledikleri diğer ödeme şekilleriyle yapabilmektedirler.

Ayrıca kupon, müşteri kartı, kampanya gibi modüller ile pazarlama stratejileri de geliştirmelerine fırsat sunmaktadır. Sizin için yazılmış bir eticaret paketi ile müşterilerinize her türlü satış ve kampanya oluşturabilirsiniz.

E-ticarette yerinizi alın

E-ticaret sektörü hergün hacmini biraz daha arttırırken, markalar artık ticaretlerinin büyük bir kısmını bu pazara kaydırmaya başlıyor. Gerek kullanıcı sayısının artışı gerekse maliyerlerin daha düşük olduğu eticaret pazarı cazibesini arttırmaya devam etmektedir. Sektörel markalaşmanın başladığı bu sektörde yerni almak isteyen firmalar için vakit en önemli faktörlerin başında yer almaktadır.