RGB Creative Agency | Rekabetin gerisinde kalmayın!.. RGB Creative Agency
RGB Creative Agency | Web Tasarım

Google Seo

Google Seo Google Seo

Google Seo

RGB
04-07-2021
1310

Google Seo, arama motorlarında yapılan aramalarda çıkan sonuçların sıralamasını belirleyen çalışmaların genel ismidir. Gerçek ismi Arama Motoru Entegrasyonu (Search Engine Optimization)'dur. Web sitelerinin sırlamasını oluşturan bu çalışma internetde en değerli çalışma olarak kabul edilmektedir.

Google Seo çalışmaları belirli kriterlerden oluşmaktadır. Bu kriterlere uygun yapılan web siteleri arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmektedir. Seo çalışmasını etkileyen birden fazla etken bulunmaktadır. Tüm bu etkenleri doğru uygulayan web siteleri rekabette daha başarılı olabilmektedir. 

Google seo nedir nasıl yapılır?

Google Seo, Türkçe ismiyle Arama Motoru Entegrasyonu (Search Engine Optimiasyon) olarak geçmektedir. Dijital ortamda organik rekabeti tetikleyen faktörlerin başında yer almaktadır. Rakipleri arasında daha üst sıralarda yer almak isteyen web site sahiplerinin çokca tercih ettiği bu uygulamayla hedef kitlelere ulaşmak daha kolay hale gelebilmektedir.

 Arama Motoru Optimizasyonu yapmak iki ana unsur altında toplanmaktadır.

  • İç Seo
  • Dış Seo

İç Seo : Web site kodları altında uygulanan yöntemlerden oluşmaktadır. Site kod mimarisi arama motorlarının kriterlerine uygun olarak işaretlenerek motorların içeriği anlayabilmesi ve aramalarda gösterebilmesi hedeflenmektedir. Bu uygulama Seonun önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Kriterlere uygun işaretlenmiş kod yapısı uzun vadede arama sonuçlarına da etki edebilmektedir.

Dış Seo : Web sitesi dışında yapılan bu çalışmada amaç web sitesine referans sağlayarak trafik sağlamaktır. Backlink olarak da isimlendirilen bu yöntem ile web sitelerine dost bağlantılar edinerek arama motorları tarafından referans alınan site konumuna geçmek hedeflenmektedir. Bu yöntemi yaparken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü bu yöntemin yanlış uygulandığı zaman faydadan çok zararı olabilmektedir.

Seo çok yönlü bir çalışma tekniğidir.

Seo çok yönlü bir çalışma tekniğidir. Siteler birden fazla alandan kendilerine fayda sağlayabilmektedir. keyword, backlink ve benzeri çalışmalar seo ya etki eden faktörlerin başında yer almaktadır. 

Seo çalışması en değerli trafik olan organik ziyaretçiyi hedeflemektedir. Organik ziyaretçiler sitenizi ne kadar çok ziyaret eder ve sitenizde ne kadar fazla vakit geçirip sayfa değiştitirse o kadar fazla fayda sağlarsınız. Rekabette en önemli faktör rakip analizi yapabilmektir. Rakip analizi yapmayan siteler neyle rekabet ettiklerini bilmeden rekabette başarılı olamazlar. 

Seo ile rakiplerinizi geride bırakın

Arama motoru optimizasyonu, internet site sahipleri tarafından en çok başarıya ulaşmak istenen alanların başında yer almaktadır. Reklam ve pazarlama bütçelerinden kurtulmak isteyen firmalar bugün iç seo ile başarıyı organik trafikten hedeflemeye başlamışlardır. İç seo yaparak reklam giderlerini azaltmak mümkün olmakla birlikte organik trafiği hedeflemekde çok doğru bir bakış açısı oluşturmaktadır.

Organik hedef kitle her zaman satın alınan hedef kitleden daha faydalıdır. Aralarındaki fark organik olan sizi ararken satın alınan reklamda siz kendinizi hedef kitlenize hatırlatmaktasınızdır.

Hashtag

no record

Yorumlar


no record
Yorum eklemek için lütfen giriş yapınız.

Benzer Blog Yazıları